Novosti

Radionica “Za zdrave navike”

U utorak (21. ožujka) 2023. godine – danas su nam u Babinoj Gredi voditelji radionica PRONI Centra za socijalno podučavanje održali radionice “Za zdrave navike” u sklopu projekta “Potkovani zdravim navikama”. Publiku su činili korisnici radionica “Korak u samostalnost” viših razreda predmetne nastave. Na radionici u utorak raspravljalo o vrstama duhanskih proizvoda te štetnosti i posljedicama koje konzumiranje istih nosi. Voditelji su na zanimljiv i praktičan način prikazali dugoročne posljedice pušenja. Pucanje folije sa zračnim jastučićima prikazivalo je pucanje plućnih alveola. Pomoću spužvi natopljenih vodom prikazali su bolesna pušačka pluća – hrapava strana spužve, a meka spužva predstavljala je zdrava nepušačka pluća. Korisnici su zaključili kako ni jedna vrsta ovisnosti nije dobra, a sve korisne informacije koje su dobili tijekom radionica širit će svojim znancima.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.