Novosti

Svjetski dan Downova sindroma, 21.3.

Svjetski dan Downova sindroma obilježava se svake godine 21. ožujka, na prvi dan proljeća, čime se želi ukazati na jedinstvenost tog sindroma, genetskog poremećaja uzrokovanog trisomijom 21. kromosoma. 🥰

Obilježavanjem Svjetskog dana Downova sindroma želi se upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tome potaknuti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom. Većim razumijevanjem, uključenosti i poboljšanjem njihovog položaja u društvu može se poboljšati kvaliteta života osoba sa sindromom Down. 🤗

Simbol Svjetskog dana Downova sindroma su rasparene šarene čarape jer predstavljaju različitost, a nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u društvo. Neka različitost bude naša snaga i naše bogatstvo! ❤️💙🧡🩵💛💚

Preporuka je na taj dan obući šarene čarape i time pokazati podršku, a istovremeno i proslaviti prvi dan proljeća! ☺️🌿

By Martina

Administratorica poslovanja Udruge Golubovi u sklopu programa "Osnažimo se" i voditeljica projekta "Pomoćnik u nastavi"