Novosti

Moje tijelo – to sam ja, 19.2.

U sklopu programa „Korak u samostalnost“, 19. veljače je održano predavanje za roditelje i djecu s teškoćama u razvoju, na temu „Moje tijelo –  to sam ja“. 😊

Predavanje je vodila viša medicinska sestra i predsjednica Udruge „Golubovi“ Županja, gospođa Gordana Tomić, a isto je uključivalo frontalni rad i rad u grupi u obliku radionice na kojoj su svi prisutni sjedili u krugu kako bi se bolje vidjeli i međusobno lakše komunicirali.

Osim što ih je gđa. Tomić ukratko upoznala s tijelom i organima po organskim sustavima, tijekom predavanja su se dotakla pitanja uloge svakog organa i što se s istima dogodi kada se razbole. Također, na predavanju su korištene anatomske lutke oba spola s njihovim minijaturnim organima koji se mogu rastaviti na dijelove. Na oduševljenje roditelja prisutne djece, radionica je zadovoljila svoje ciljeve u pogledu njegovanja zdravstvene kulture i higijenskih navika, te su djeca naučila kako mogu zaštiti sebe i druge od određenih bolesti, posebice infekcija. Osim što su djeca naučila kako poštivati razlike u odnosu na druge i prihvatiti svoj invaliditet kao dio sebe i svoje različitosti ali i posebnosti, cilj radionice je bio i stjecanje međusobnog povjerenja i potpore, kao i uključivanje članova obitelji i prijatelja u aktivnosti i životne potrebe osoba s invaliditetom.

Naposljetku, gđa. Tomić je ispričala poučnu priču „Tko je glavni?!“ koja je imala vrlo važnu poruku kako smo svi jednako važni, jer samo kao cjelina te međusobnim uvažavanjem moguće je puno dobroga učiniti. Djeci i roditeljima se priča jako svidjela i kući su otišli puni dojmova i znanja. ❤️

By Martina

Administratorica poslovanja Udruge Golubovi u sklopu programa "Osnažimo se" i voditeljica projekta "Pomoćnik u nastavi"